خانه / مطالب / غلبه بر استرس روز اجرا

غلبه بر استرس روز اجرا

غلبه بر استرس روز اجرا

۱- بدنتان را آرام کنید.
برای غلبه بر ترس صحنه، راه هایی برای آرام کردن بدنتان قبل از رفتن به روی صحنه وجود دارد. کاهش فشار از بدنتان می تواند به شما کمک کند. اگر روی صحنه اشتباه کردید، دستپاچه نشوید! تظاهر کنید این بخشی از اجرا است.

تعدادی کار که می توانید برای آرام کردن بدنتان قبل از اجرا انجام دهید:

قبل از اجرا یک موز بخورید. این احساس خالی بودن معده و تهوع شما را کم خواهد کرد و همچنین باعث نخواهد شد احساس سنگینی کنید.

آدامس بجوید (برای آواز خواندن). جویدن آدامس به مقدار کم برای کاهش فشار از فک موثر است. اما آدامس را مدت طولانی یا با معده ی خالی نجوید، در غیر این صورت ممکن است باعث آزار سیستم گوارشی خود شوید.

بکشید! کشیدن دست ها، پاها، پشت و شانه ها یک راه عالی دیگر برای کاهش فشار در بدن شماست.

۲-ورزش کنید.
ورزش فشار بدن را آزاد می کند و باعث ترشح اندورفین در بدن شما می شود. حداقل ۳۰ دقیقه برای ورزش در روز اجرای خود وقت بگذارید، یا حداقل ۳۰ دقیقه راه بروید. این باعث خواهد شد بدن شما برای یک اجرای عالی آماده شود.

۳- یک “زمان توقف” برای نگرانی خود تعیین کنید.

در روز اجرایتان، به خود بگوید که اجازه دارید تا یک مدت زمان مشخص نگران باشید، اما بعد از یک ساعت مشخص
— مثلا ساعت ۳ بعد از ظهر — تمام نگرانی از در بیرون خواهد رفت.
تنها تعیین کردن این هدف و دادن این قول به خودتان احتمال وقوع آن را بسیار بیشتر می کند.

۴-تا بیشترین حد ممکن بخندید.

یک برنامه ی کمدی در صبح نگاه کنید، ویدئوی مورد علاقه تان را از یوتیوب (Youtube)پخش کنید، یا فقط عصر را به بودن در کنار با مزه ترین فرد گروهتان بگذرانید.
خندیدن شما را آرام و حواستان را از استرس پرت خواهد کرد.

۵-زود به محل اجرا بروید.

زودتر از هر شخص از مخاطبین به محل اجرا بروید. اگر به جای اینکه همزمان با ورود شما سالن پر باشد بعد از رسیدن شما سالن پر شود، احساس آمادگی بسیار بیشتری خواهید داشت. زود رسیدن همچنین استرس شما را کاهش خواهد داد و باعث خواهد شد کمتر احساس عجله و بیشتر احساس آرامش کنید.

 

۶-فرد مورد علاقه ی خود را در بین مخاطبین تجسم کنید و یا اگر حضور دارد به او نگاه کنید.

تجسم کنید هر صندلی از یک کپی از فرد مورد علاقه ی شما پر شده. آن فرد شما را دوست دارد، به شما گوش خواهد داد و هر چیزی که بگویید یا هر کاری که انجام دهید را تایید می کند. آن فرد شما را تشویق می کند و در آخر اجرا شما را پرقدرت تشویق خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *