خانه / مطالب / اهمیت استفاده از مترونوم

اهمیت استفاده از مترونوم

تمرین, کلید نواختن بی نقص هر سازی است. اما یک تمرین «عالی» میتواند تفاوت ها را ایجاد کنید. یکی از مهمترین راههای بهبود تمرین, استفاده از « مترونوم » است.

استفاده از مترونوم باعث بهبود سرعت نوازندگی شما میشود

اگر تا به حال نواختن سولوی شخصی را شنیده اید و برایتان سوال بوده که چطور میتواند کلیدهای پیانو و یا فرت های گیتار را بسیار سریع بنوازد, باید بدانید این سرعت بیشتر به دلیل تمرین با مترونوم است. اگر به مرور سرعت مترونوم را زیاد کنید و همراه آن بنوازید, باعث میشود از محدودیتهای فیزیکی عبور کنید.

برای این کار, بخشی از قطعه ی مورد نظر را انتخاب کنید و مترونوم را در سرعت کمی که در آن کاملا بر نواختن تسلط دارید, تنظیم کنید. قطعه را پنج بار در این سرعت بنوازید و سپس کمی سرعت مترونوم را زیاد کنید. در صورت درست نواختن به همین ترتیب پیش بروید و اگر اشتباهی انجام دادید, سرعت را دوباره کم کنید و با آن سرعت, ۵ بار قطعه را عالی نواخته و سپس دوباره سرعت را زیاد کنید.

استفاده از مترونوم سرعت شما را نظم میبخشد

بهبود تنظیم سرعت یک موزیسین عادی هنگام نواختن, بارها و بارها تمرین میخواهد. تنظیم سرعت به معنای درک ضرب های یک قطعه و یا به عبارتی دانستن این است که قطعه را با چه سرعتی باید نواخت و چطور آن سرعت را حفظ کرد. هر ضربه مترونوم میتواند به نوازنده کمک کند ریتم را بهتر درک کند. مترونوم به عنوان یک وسیله ی مکانیکی, دقیق و منظم است و سرعت آن تند یا کند نمیشود.

زمانی که شما سرعت خود را با مترونوم تنظیم کنید, میتوانید قطعات را بهتر بنوازید و با گروه همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *