خانه / مطالب / چگونه یک نوازنده ی موفق شویم

چگونه یک نوازنده ی موفق شویم

هدفتان را مشخص کنید

قبل از اینکه بخواهید یک نوازنده ی موفق شوید، باید بدانید چه چیزی میخواهید. آیا میخواهید قطعات مشخصی را عالی بنوازید؟ آیا میخواهید یک نوازنده بلوز یا جز یا کلاسیک شوید؟ آیا میخواهید تدریس کنید؟ یک گروه میخواهید؟ یا یک قرارداد ضبط و اجرا؟ و …

اینها را روی یک کاغذ بنویسید. اگر از هدفتان مطمئن نیستید، چیزهایی که نمیخواهید را بنویسید تا اهدافتان را راحت تر پیدا کنید. 

سه هدف انتخاب کنید. روی اولین هدف تمرکز کنید، از آن شروع کنید و اهداف شماره دو و سه را برای آینده در نظر بگیرید.

تصور کنید

تصور کنید به هدفتان رسیده اید. اگر میخواهید یک قطعه ی مشخص را بنوازید، تصور کنید به بهترین شکل در حال نواختن آن قطعه هستید. از خودتان، تصویری همراه با جزییات بسازید که با اعتماد به نفس، مشغول نواختن آن قطعه هستید.به این تصویر فکر کنید، آن را احساس کنید و زمانی که تمرین میکنید، آن را باور کنید.

اگر میخواهید در یک گروه باشید، آلبوم خود را ضبط کنید و یا روی استیج اجرا داشته باشید، خود را در حال انجام آن کار تصور کنید. این تصویر را هر روز پیش خود زنده نگه داشته و آن را مرور کنید. مرور کنید که چه کارهایی باید انجام دهید، چه قدم هایی را باید برای رسیدن به این هدف بردارید و اگر این کارها را انجام دادید، زندگی شما چگونه خواهد شد؟مهربان باشید

به جای احساس نفرت  و رقابت، تمرین کنید با خود و دیگران مهربان باشید. این کار باعث میشود هم شما و هم دیگران احساس خوبی داشته باشید و حضور شما یک جو مثبت ایجاد کند. در اینصورت انرژی بیشتری نیز به شما برمیگردد.

مهربان بودن با خودتان نیز بسیار اهمیت دارد. اگر اوضاع طبق برنامه پیش نرفت، خود را سرزنش و ناامید نکنید.

احساسات ما توسط افکارمان شکل گرفته اند و هر کاری که انجام میدهیم تحت تاثیر احساساتمان است. پس با خود و دیگران مهربان باشید و این را تمرین کنید.

هر روز با شوق تمرین کنید

مهم نیست در کدام سطح از موسیقی قرار دارید،‌لازم است هر روز کارهای خود را تمرین کنید. با این کار، پیشرفت خواهید کرد و در حقیقت از بسیاری از افراد هم رشته ی خود بهتر خواهید شد. در سخنرانی برای ورودی های دانشگاه موسیقی برکلی در سال ۲۰۱۰، Derek Sivers گفت :‌ « زمانی که تمرین نمیکنید، شخص دیگری در حال تمرین است. زمانی که با او روبرو شوید،‌ او خواهد برد. »

برای رقابت و موفقیت در دنیای موسیقی، باید بیشترین تلاش را داشته باشید و از روند پیشرفت و تمرین های خود لذت ببرید.

یک نظر

  1. عالییییییییییییییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *